Středa:
Třístoličník, Trojmezí, Plechý
Z Nové Pece pěšky do Nového Údolí přes Plechý, Třístoličník a Trojmezí.
Trasu můžete jít z Nové Pece, přes Plešné jezero. Délka této trasy je cca 22 km.
Trasa je celkem nenáročná.
Z Nového Údolí zpět do Nové Pece můžete jít tou samou cestou, nebo dojet vlakem, nebo dojít pěšky přes Černý Kříž, kde můžete využít další trasu s názvem Medvědí stezka.
Délka trasy: 22 km, celkový čas: 05:28 h
Trojmezí (1.321 m. n. m.)
Jako jedno z nejznámějších míst šumavského pohraničního hřebene je místo známé jako Trojmezí (Dreieckmark). Zde se stýkají hranice tří států - České republiky, Německa a Rakouska. Slouží jako mezník s názvy a státními znaky jednotlivých zemí.
Místo je vhodné jako zastávka turistického trasy. Nedaleko se nachází Trojmezná hora, vrchol Plechý a Plešné jezero. Dostupné celý rok.
Třístoličník (1.311 m. n. m.)
Na vrcholku je na zajímavé skalní vyvýšenině vybudováno vyhlídkové místo s velmi pěknými výhledy zejména do Německa. U úpatí vrchu byl postaven památník staviteli Schwarzenberského plavebního kanálu Josefu Rosenauerovi.
Trojmezná (1.364 m. n. m.)
Na státní hranici České republiky se Spolkovou republikou Německo leží významný šumavský vrchol Trojmezná. Jedná se o dvouvrcholovou horu, jejíž vyšší vrchol leží na území ČR. Trojmezná je součástí šumavského pohraničního hřebene.
Plechý (1.378 m. n. m.)
Je pátým nejvyšším vrcholem na Šumavě, nejvyšším vrcholem české i rakouské části Šumavy a zároveň i nejvyšším vrcholem Jihočeského kraje a hornorakouského Mühlviertelu. Severovýchodní svah Plechého tvoří skalní stěna ledovcového karu Plešného jezera. Jedná se o významný geomorfologický útvar, který je jednou z nejcennějších součástí zdejší přírodní rezervace. Stěna je velmi strmá a dosahuje výšky 211 m.
Datum poslední aktualizace: 4. 7. 2019 11:33